Wiosenne porządki

Facebook
Twitter
Email
Drukuj

Już po raz kolejny miejskie spółki komunalne włączają się do akcji wspólnego sprzątania miasta z mieszkańcami. Tegoroczna akcja sprzątania Ostrowa Wielkopolskiego odbędzie się 21 i 22 kwietnia i będą w nią zaangażowane setki osób.

 

Akcja rozpoczyna się w piątek, 21 kwietnia. Od rana na ulice Ostrowa Wielkopolskiego wyruszą uczniowie szkół, którzy przez ponad 3 godziny sprzątać będą wspólną przestrzeń Ostrowa.

Tego dnia odbędą się także warsztaty edukacyjne dla przedszkolaków pod hasłem “Bądź eko – logiczny”.  Będą to edukacyjne spotkania dla najmłodszych dotyczące siewu i sadzenia cebulek, segregacji odpadów, czy dbania o środowisko.

Przy Szkole Podstawowej nr 4 stanie elektryczny autobus Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego. Każde z dzieci będzie mogło zajrzeć do “elektryka” i dowie się, dlaczego ostrowskie autobusy są ekologiczne.

Jednocześnie, przy współpracy z Ostrowskim Uniwersytetem Trzeciego Wieku oraz seniorami z Dziennego Domu “Senior+” przygotowane zostaną szydełkowe graffiti. Efektem będą wydziergane okrycia na drzewa, czy małą architekturę miejską.

Dzień później, w sobotę, 22 kwietnia odbędzie się główna akcja sprzątania Ostrowa Wielkopolskiego, która potrwa 7 godzin, od 8.00 rano do 15.00.

W akcji udział weźmie również grupa archiBUNT, która w kilku miejscach zamaluje niechciane hasła i symbole pojawiające się w przestrzeni miejskiej.

Należy pamiętać, że osoby niepełnoletnie, które chcą wziąć udział w akcji, powinny być pod opieką prawną rodziców bądź opiekunów prawnych. Sprzątane mogą być tylko tereny publiczne – miejskie!

Organizatorzy podkreślają, że wiosenne sprzątanie to akcja, która pokazuje i uczy ekologicznej świadomości. Pomimo segregacji odpadów, bezpłatnej zbiórki wielkogabarytów, w Ostrowie ciągle można natrafić na nielegalne wysypiska, czy po prostu porzucone worki śmieci.

Organizatorem akcji są: Szkoła Podstawowa nr 4 im. Królowej Jadwigi w Ostrowie Wielkopolskim, Grupa Ostrów Lubimy Pomagać oraz Miasto Ostrów Wielkopolski.

Akcję wspierają logistycznie miejskie spółki: Miejski Zakład Oczyszczania i Gospodarki Odpadami MZO, Miejski Zakład Komunikacji, Przedsiębiorstwo Wodociągów i Komunikacji Wodkan oraz Regionalny Zakład Zagospodarowania Odpadów.

 

Scroll to Top
Skip to content