Wiosenne porządki

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Drukuj

Już po raz kolejny miejskie spółki komunalne włączają się do akcji wspólnego sprzątania miasta z mieszkańcami. Tegoroczna akcja sprzątania Ostrowa Wielkopolskiego odbędzie się 21 i 22 kwietnia i będą w nią zaangażowane setki osób.

 

Akcja rozpoczyna się w piątek, 21 kwietnia. Od rana na ulice Ostrowa Wielkopolskiego wyruszą uczniowie szkół, którzy przez ponad 3 godziny sprzątać będą wspólną przestrzeń Ostrowa.

Tego dnia odbędą się także warsztaty edukacyjne dla przedszkolaków pod hasłem “Bądź eko – logiczny”.  Będą to edukacyjne spotkania dla najmłodszych dotyczące siewu i sadzenia cebulek, segregacji odpadów, czy dbania o środowisko.

Przy Szkole Podstawowej nr 4 stanie elektryczny autobus Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego. Każde z dzieci będzie mogło zajrzeć do “elektryka” i dowie się, dlaczego ostrowskie autobusy są ekologiczne.

Jednocześnie, przy współpracy z Ostrowskim Uniwersytetem Trzeciego Wieku oraz seniorami z Dziennego Domu “Senior+” przygotowane zostaną szydełkowe graffiti. Efektem będą wydziergane okrycia na drzewa, czy małą architekturę miejską.

Dzień później, w sobotę, 22 kwietnia odbędzie się główna akcja sprzątania Ostrowa Wielkopolskiego, która potrwa 7 godzin, od 8.00 rano do 15.00.

W akcji udział weźmie również grupa archiBUNT, która w kilku miejscach zamaluje niechciane hasła i symbole pojawiające się w przestrzeni miejskiej.

Należy pamiętać, że osoby niepełnoletnie, które chcą wziąć udział w akcji, powinny być pod opieką prawną rodziców bądź opiekunów prawnych. Sprzątane mogą być tylko tereny publiczne – miejskie!

Organizatorzy podkreślają, że wiosenne sprzątanie to akcja, która pokazuje i uczy ekologicznej świadomości. Pomimo segregacji odpadów, bezpłatnej zbiórki wielkogabarytów, w Ostrowie ciągle można natrafić na nielegalne wysypiska, czy po prostu porzucone worki śmieci.

Organizatorem akcji są: Szkoła Podstawowa nr 4 im. Królowej Jadwigi w Ostrowie Wielkopolskim, Grupa Ostrów Lubimy Pomagać oraz Miasto Ostrów Wielkopolski.

Akcję wspierają logistycznie miejskie spółki: Miejski Zakład Oczyszczania i Gospodarki Odpadami MZO, Miejski Zakład Komunikacji, Przedsiębiorstwo Wodociągów i Komunikacji Wodkan oraz Regionalny Zakład Zagospodarowania Odpadów.

 

Przewiń do góry Skip to content