Wiosenne sprzątanie Ostrowa Wielkopolskiego przez pracowników ostrowskiej ,,komunalki”

Facebook
Twitter
Email
Drukuj

W piątek rozpoczęła się się trzydniowa akcja sprzątania Ostrowa Wielkopolskiego, w którą już od pierwszego dnia aktywnie włączyły się spółki Grupy Kapitałowej Centrum Rozwoju Komunalnego. Pracownicy WODKANu sprzątali m.in. przy zbiornikach retencyjnych i Centrum Rozwoju Komunalnego, CRK Energia oraz Ostrowskiego Zakładu Ciepłowniczego w okolicy Piasków-Szczygliczka, a Miejski Zakład Oczyszczania przeprowadził akcję edukacyjną w Szkole Podstawowej nr 4 i wspólnie z dziećmi posadził lawendowe pole w okolicy szkoły.

 

W dniu rozpoczynającym sprzątanie Ostrowa Wielkopolskiego – 22 kwietnia – przypada Światowy Dzień Ziemi. Sprzątać nasze miasto będziemy trzy dni – do niedzieli, 24 kwietnia, ale warto pamiętać o tym zawsze, nie tylko od święta.

 

Przed rokiem w wielkie sprzątanie miasta zaangażowało się blisko 2 tys. osób. Organizatorzy i uczestnicy mają nadzieję, że i tym razem  frekwencja ponownie dopisze, a Ostrów w tym czasie będzie prawdopodobnie najczystszym miastem w Polsce.

Sprzątanie miasta rozpoczęło się akcją edukacyjną, sadzeniem lawendowego pola, a także drzewa pokoju.

 

W akcję sprzątania miasta włączają się przedstawiciele wielu instytucji. Poza samorządowcami urzędnikami i pracownikami spółek komunalnych, to również dziennikarze, działacze rad osiedli, seniorzy, harcerze, strażacy, sportowcy oraz najmłodsi mieszkańcy naszego miasta.

 

Ostrowianie aktywnie pokazują, że lubią i dbają o swoje miasto. Aby pokazać, jak wiele osób sprząta miasto, uczestnicy akcji mogą opublikować zdjęcia w mediach społecznościowych oznaczając je hashtagiem: #wiosennesprzątanieOstrowaWielkopolskiego

 

Scroll to Top
Skip to content