Wiosenne sprzątanie podsumowane

Facebook
Twitter
Email
Drukuj

Wspólnym sukcesem zakończyła się akcja “Wiosenne sprzątanie Ostrowa Wielkopolskiego”, w której czynnie brali udział pracownicy Grupy Kapitałowej Centrum Rozwoju Komunalnego. Celem akcji było uświadamianie lokalnej społeczności, że to od ich działań zależy czy degradacja środowiska będzie dalej postępować.

 

Pomysł wiosennego sprzątania Ostrowa Wielkopolskiego spotkał się z ogromnych odzewem. Według organizatorów, do akcji włączyło się w różny sposób ponad 1700 osób! To byli dorośli i dzieci, urzędnicy, samorządowcy, sportowcy, działacze społeczni oraz po prostu ostrowianie, którzy chcieli wesprzeć pomysł posprzątania swojego miasta ze śmieci, często od wielu miesięcy zalegających w miejscach publicznych.

 

W gronie uczestników akcji nie mogło zabraknąć również pracowników Grupy Kapitałowej Centrum Rozwoju Komunalnego. Dzięki ich pomocy, sprzątający byli wyposażeni nie tylko w worki do sprzątania, ale także w osobiste środki ochrony, jak rękawice i maseczki ochronne.

 

Ostrowianie sami wyznaczyli miejsca, które należy w pierwszej kolejności uprzątnąć. To właśnie tam spółka MZO postawiła 8 kontenerów, do których uczestnicy akcji wrzucali worki z zebranymi śmieciami.

 

 

Kontenery znalazły się w różnych punktach miasta: na Piaskach – od strony ul. Limanowskiego i obok boiska sportowego, w Parku 3 maja – przy Wieży Ciśnień, w Parku 600-lecia  – przy Orliku, na osiedlu Zębców przy ulicy Świerkowej, przy głównej trybunie stadionu miejskiego, przy rzece Ołobok – w obrębie ulic Kaliskiej i Limanowskiego.

 

Przedstawiciele Grupy Kapitałowej sprzątali m.in. na Piaskach, pracownicy Wodkanu sprzątali przy zbiornikach retencyjnych, a pracownicy z Miejskiego Zakładu Komunikacji wokół swojej firmy (patrz zdjęcia).

 

 

Do zbiorników trafiło ponad 1200 worków śmieci, a w nich najróżniejsze przedmioty. Bodaj najwięcej było zużytych opon samochodowych, ale trafiały się też metalowe felgi, stare ekrany i jednostki komputerowe, zabawki, fragmenty mebli, czy też butelki lub różnego rodzaju folie. Oprócz wyznaczonych rejonów udało się wspólnie posprzątać kilkadziesiąt ulic w różnych rejonach miasta.

 

Spółka MZO uporządkowała również 3 zgłoszone nielegalne „dzikie” wysypiska śmieci: na Piaskach w lesie przy  wiadukcie na Michałków, przy alei Solidarności w rejonie pojemników na odzież  i w środku lasu.

 

To duży sukces akcji “Wiosenne sprzątanie Ostrowa Wielkopolskiego”, łączącej setki ostrowian. Celem akcji było uświadamianie lokalnej społeczności, że to od ich działań zależy czy degradacja środowiska będzie dalej postępować. To inicjatywa społeczna połączona z edukacją ekologiczną, co więcej udział w takich akcjach doskonale wpisuje się w zapisy strategiczne Centrum Rozwoju Komunalnego.

 

 

Scroll to Top
Skip to content