Wkrótce nowe nazwy dla „elektryków”

Facebook
Twitter
Email
Drukuj

Zakończył się trzeci etap konkursu na nazwy dla nowych ostrowskich autobusów elektrycznych, zorganizowanego przez Miejski Zakład Komunikacji S.A. w Ostrowie Wielkopolskim. Uczestnicy nadesłali ponad 170 propozycji, wśród których organizatorzy preferowali te nawiązujące do elektrycznego napędu i ekologicznego charakteru pojazdów.

 

Uczestnicy konkursu na nazwy dla ostrowskich autobusów elektrycznych wykazali się dużą kreatywnością. Wpłynęło wiele maili z propozycjami, które nawiązywały do ekologii, przyrody, postaci oraz elektromobilności. W większości uczestnikami konkursu byli mieszkańcy Ostrowa Wielkopolskiego i gmin ościennych.

 

– Nadesłane propozycje były bardzo różnorodne. Niektóre nazwy powtarzały się wielokrotnie. Pojawiły się nazwy różnych postaci – tych prawdziwych, związanych z naszym miastem, jak na przykład Krzysztof Komeda, ale także fikcyjnych, jak postacie z bajek.  Nam najbardziej zależało jednak, aby finałowe nazwy nawiązywały do elektrycznego napędu i ekologicznego charakteru pojazdów – powiedział Janusz Marczak, prezes zarządu MZK S.A.

 

 Po głosowaniu, komisja konkursowa wybrała 20 nazw, które zakwalifikowano do finałowej części konkursu. Wybrane nazwy to: Antysmog, Bateriusz, Woltek, Wtyczek, Zielona Ela , Zielonek, Busek, Cichobus, Cichuś, Eko-Prądzik, Elektron, Elektryczek, Niedymek, Pan Tograf , Prądek, Prądzisław, Solarek, Bateryjka, Impulsek, Czystek.

 

O tym, które nazwy zostaną nadane ostrowskim autobusom elektrycznym zdecydowali już mieszkańcy, którzy mogli oddać swój głos w internetowym głosowaniu na jedną z tych propozycji.

Wyniki konkursu zostaną opublikowane 24 listopada br.

 

 

Scroll to Top
Skip to content