Wkrótce nowe nazwy dla „elektryków”

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Drukuj

Zakończył się trzeci etap konkursu na nazwy dla nowych ostrowskich autobusów elektrycznych, zorganizowanego przez Miejski Zakład Komunikacji S.A. w Ostrowie Wielkopolskim. Uczestnicy nadesłali ponad 170 propozycji, wśród których organizatorzy preferowali te nawiązujące do elektrycznego napędu i ekologicznego charakteru pojazdów.

 

Uczestnicy konkursu na nazwy dla ostrowskich autobusów elektrycznych wykazali się dużą kreatywnością. Wpłynęło wiele maili z propozycjami, które nawiązywały do ekologii, przyrody, postaci oraz elektromobilności. W większości uczestnikami konkursu byli mieszkańcy Ostrowa Wielkopolskiego i gmin ościennych.

 

– Nadesłane propozycje były bardzo różnorodne. Niektóre nazwy powtarzały się wielokrotnie. Pojawiły się nazwy różnych postaci – tych prawdziwych, związanych z naszym miastem, jak na przykład Krzysztof Komeda, ale także fikcyjnych, jak postacie z bajek.  Nam najbardziej zależało jednak, aby finałowe nazwy nawiązywały do elektrycznego napędu i ekologicznego charakteru pojazdów – powiedział Janusz Marczak, prezes zarządu MZK S.A.

 

 Po głosowaniu, komisja konkursowa wybrała 20 nazw, które zakwalifikowano do finałowej części konkursu. Wybrane nazwy to: Antysmog, Bateriusz, Woltek, Wtyczek, Zielona Ela , Zielonek, Busek, Cichobus, Cichuś, Eko-Prądzik, Elektron, Elektryczek, Niedymek, Pan Tograf , Prądek, Prądzisław, Solarek, Bateryjka, Impulsek, Czystek.

 

O tym, które nazwy zostaną nadane ostrowskim autobusom elektrycznym zdecydowali już mieszkańcy, którzy mogli oddać swój głos w internetowym głosowaniu na jedną z tych propozycji.

Wyniki konkursu zostaną opublikowane 24 listopada br.

 

 

Przewiń do góry Skip to content