WODKAN nie zwalnia tempa inwestycji

Facebook
Twitter
Email
Drukuj

Spółka WODKAN realizuje kolejne inwestycje związane z rozbudową systemu wodociągowego i kanalizacji sanitarnej. Ruszyły właśnie prace przy ulicy Grabowej, niebawem rozpoczną się w rejonie ulicy Lewandowskiego. Przebudowa sieci przy ul. Ferića i Czerwonych Kosynierów została już zakończona.

 

W rejonie ulicy Grabowej na osiedlu „Pruślin” Wodkan rozpoczął budowę niemal 300-metrowego odcinka sieci wodociągowej oraz liczącego 217 metrów fragmentu kanalizacji sanitarnej. Wartość tej inwestycji to 154 919,94 zł. Jej wykonawcą jest ostrowska firma Budownictwo Inżynieryjne – PERZ. Zgodnie z podpisaną umową, prace zakończą się najpóźniej do 30 września br.

 

Ta sama ostrowska firma będzie wykonawcą kolejnej inwestycji, w rejonie ulicy Lewandowskiego. Tu prace ruszą w najbliższych dniach. W tym miejscu powstanie 78-metrowy odcinek sieci wodociągowej i nieco ponad 75 metrów kanalizacji sanitarnej.

 

Wykonawca przenosi się raptem o kilka ulic, w obręb tego samego osiedla. Wartość wykonanych tu prac to 84 711,27 zł, a termin ich wykonania to 16 października tego roku. W obu przypadkach, przy ulicy Grabowej oraz Lewandowskiego, powstaną, obecnie projektowane, budynki wielorodzinne. Inwestorzy wystąpili do spółki z wnioskami o wykonanie podłączeń – informuje Marek Karolczak, prezes spółki WODKAN.

 

Budynek wielorodzinny wybudowany zostanie także przy ulicy Ferića w osiedlu „Parcele Zacharzewskie”. Z tego powodu w tym rejonie wybudowana została właśnie sieć wodociągowa o długości 61 metrów i kanalizacja sanitarna o długości 63 metrów. Tę inwestycje zrealizowała firma HYDRO – INSTAL z Daniszyna. Wartość prac to 63 000 zł.

 

Gotowa jest już także sieć wodociągowa i sanitarna w rejonie ulicy Głowackiego – przy Czerwonych Kosynierów. O jej powstanie wystąpili do spółki właściciele tutejszych nieruchomości. Wykonawcą inwestycji była także firma z Daniszyna. W obu przypadkach prace zostały zakończone dużo szybciej, niż termin określony w umowie.

 

W ramach tego zadania powstało 65 metrów sieci wodociągowej, 46 metrów kanalizacji sanitarnej oraz 5 wyprowadzeń kanalizacyjnych, o które wnioskowali do spółki mieszkańcy tej części Ostrowa Wielkopolskiego. Wartość tej inwestycji to 55 050,05 zł – wylicza prezes Karolczak.

Przed nami kolejne zadania i kolejne przyłącza wykonywane dla naszych mieszkańców. Wszystko po to, by umożliwić im podłączenie do miejskiej infrastruktury technicznej – podkreśla prezes.

Scroll to Top
Skip to content