Wraca Zielona Energia z Choinek

Facebook
Twitter
Email
Drukuj

Grupa Kapitałowa Centrum Rozwoju Komunalnego już po raz trzeci przeprowadzi akcję Zielona Energia z Choinek. Ostrowianie będą mogli oddać wykorzystane świąteczne drzewka, które posłużą do produkcji miejskiej zielonej energii.

 

Akcja zbierania choinek cieszy się dużym zainteresowaniem ze strony mieszkańców Ostrowa Wielkopolskiego. Podczas dwóch poprzednich edycji ostrowianie oddali ponad 3 tysiące choinek. W ten sposób zebrano blisko 37 ton drzewek, które zostały przerobione na biomasę, wykorzystaną do produkcji zielonej, miejskiej energii.

 

– Akcja ułatwia ostrowianom sprzątnięcie wykorzystanych świątecznych drzewek i ich ekologiczną utylizację. Takie działanie ma również znaczenie edukacyjne ucząc mieszkańców miasta ekologicznej odpowiedzialności i zwracając uwagę na konieczność wspólnej troski o porządek i środowisko – przekonuje koordynator akcji, Szymon Jaworski z ostrowskiego Zakładu Ciepłowniczego.

 

Choinki będzie można oddać, oczywiście bezpłatnie, w kilkunastu punktach na  terenie miasta. Akcja rozpocznie się 7 stycznia i potrwa do 5 lutego. Dodatkowa zbiórka choinek na osiedlach domów jednorodzinnych odbędzie się w dwóch terminach: 15 stycznia i 5 lutego.

 

Zapraszamy serdecznie do przyłączenia do naszej ekologicznej akcji! A tak to wyglądało w zeszłym roku, podczas drugiej edycji naszej akcji. 

 

Scroll to Top
Skip to content