Zapraszamy na bezpłatne badania mammograficzne

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Drukuj

Zapraszamy mieszkanki Ostrowa Wielkopolskiego w dniu 24 maja b.r. w godz. od 9.00 do 15.00 na targowisko przy ul. Witosa/Grabowskiej, aby bezpłatnie sprawdzić swój stan zdrowia i poddać się badaniom mammograficznym.  Program skierowany jest do kobiet w wieku od 45 do 74 roku życia (w roku 2024 roczniki od 1979 do 1950), które w ciągu ostatnich 2 lat nie korzystały z bezpłatnej mammografii.    

 

Na badania można umówić się telefonicznie dzwoniąc pod nr 42 2546417.

– Od wielu lat spółka Targowiska Miejskie SA organizuje na terenie targowiska miejskiego przy ul. Grabowskiej/Witosa  takie badania i zawsze cieszą się one dużym zainteresowaniem wśród kobiet. Liczę, że również tym razem wspólnie podjęte działania spotkają się wysoką frekwencją – powiedziała Ewa Psztyr Prezes Zarządu spółki.

– Współpracujemy z kilkoma firmami. Tym razem będzie to Medica Sp. z o.o., Sp. K., która od ponad 15 lat organizuje bezpłatne badania mammograficzne na terenie Polski w ramach umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia w zakresie programu profilaktycznego dotyczącego raka piersi. Z badań tych organizowanych w pracowniach mobilnych i stacjonarnych co roku korzysta ponad 60 000 kobiet – dodaje prezes spółki targowiska.

Mammobus Medica, który odwiedzi targowisko wyposażony jest w cyfrowe mammografy, dzięki czemu badania są niezwykle dokładne i wiarygodne. Urządzenia te podlegają bieżącym testom i kontrolą jakości oraz obsługiwane są przez wykwalifikowany personel z wieloletnim doświadczeniem.

Rak piersi jest najczęściej występującym nowotworem złośliwym u kobiet. Co roku u 12 tysięcy Polek diagnozuje się raka piersi. Badania profilaktyczne to najskuteczniejsza forma wykrycia stanów chorobowych we wczesnym stadium rozwoju, która pozwala podjąć skuteczną terapię i daje szansę powrotu do zdrowia. W mammobusach przeciętnie jeden/dwa razy dziennie wykrywany jest rak piersi.

Kobietom spoza grupy refundowanej firma Medica sp. z o.o., sp.k. oferuje badania odpłatnie w kwocie 120 zł. Badania są przeprowadzane z zachowaniem ścisłego reżimu sanitarnego zarówno ze strony personelu jaki i pacjentek (obowiązkowa maseczka).

Przewiń do góry Skip to content