Zapraszamy na drugi kiermasz ogrodniczy przy ul. Witosa

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Drukuj

Spółka Targowiska Miejskie SA zaprasza w niedzielę 28 maja  od godziny 700 po raz drugi na majowy “Wiosenny Kiermasz Ogrodniczy”, który odbędzie się na targowisku przy ul. Witosa.  Będą ponownie producenci roślin, ogrodnicy i szkółkarze drzewek owocowych i ozdobnych, roślin warzywnych oraz producenci mebli i ozdób ogrodowych. Będzie się działo !

 

Tego roku wiosna ma swoje lekkie opóźnienie, jest kapryśna i płata sporo niespodzianek pogodowych. Niestety dość często mieliśmy chłodne dni i nocne przymrozki.  Duże wahania temperatur dobowych skutecznie opóźniły wegetację różnorodnych roślin. Zimna aura nie sprzyjała szybkiemu wzrostowi i rozkwitaniu kwiatów, stąd największe opóźnienie dotknęło głównie roślin ozdobnych i kwiatów.

– Ze względu na to postanowiliśmy przygotować w miesiącu maju po raz drugi “Wiosenny Kiermasz Ogrodniczy”. Ponownie będzie można zaopatrzyć się we wszystkie interesujące, ciekawe, nietuzinkowe odmiany rośliny, wspaniałe kompozycje kwiatowe do przyozdobienia naszych ogrodów, balkonów i tarasów – przekonuje Ewa Psztyr, prezes spółki Targowiska Miejskie, organizatora kiermaszu.

1 maja spółka Targowiska Miejskie SA przygotowała pierwszą edycję “Wiosennego Targu Ogrodniczego”. Cieszył się olbrzymim powodzeniem i zainteresowaniem. Tłumy zagościły tego dnia na targowisku przy ul. Witosa, gdzie w słoneczny i ciepły dzień można było zaopatrzyć się w większość wczesnych odmian roślin, ziół, cebul, kłączy czy różnorodnych sadzonek.

Teraz przyszedł czas na zakup i sadzenie odmian późniejszych. Pojawia się więc wspaniała okazja, aby to zrobić w niedzielę 28 maja.

– “Zielony towar” będzie czekał tego dnia na mieszkańców naszego miasta i okolic. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych na zakupy, tym bardziej jeżeli nie zdążyliście tego zrobić podczas pierwszej edycji “Wiosennego Targu Ogrodniczego” – zaprasza prezes Ewa Psztyr.

W atrakcyjnych, konkurencyjnych cenach będzie można nabyć m.in. drzewka, krzew ozdobne i owocowe, nasiona, sadzonki, cebule, kłącza, kwiaty pnące, rabatowe, cięte i doniczkowe, gotowe kompozycje kwiatowe, byliny, zioła, trawy oraz ciekawe rzeźby i figury ogrodowe, piękne donice i wazony ozdobne, ziemię do kwiatów, nawozy, akcesoria oraz meble ogrodowe, a także sprzęt ogrodniczy taki jak kosiarki, łopaty, konewki, węże do podlewania, systemy do nawadniania, zbierania i gromadzenia wody deszczowej.

Drugi Wiosenny Kiermasz Ogrodniczy stwarza jedyną w swoim rodzaju, doskonałą okazję do zgromadzenia w jednym miejscu i czasie wielu wyspecjalizowanych producentów roślin, ogrodników i szkółkarzy, wystawców z branży rolniczej, importerów i producentów sprzętu, a także narzędzi ogrodniczych, nawozów, środków ochrony roślin, altan i mebli ogrodowych oraz innych firm związanych z ogrodnictwem.

Wiosenny Kiermasz Ogrodniczy to również okazja do bezpośrednich rozmów z producentami, skorzystania z fachowych porad dotyczących pielęgnacji, częstotliwości podlewania i zasilania roślin doniczkowych, kwiatów, krzewów. Będzie można również porozmawiać i przeanalizować tematy w zakresie projektowania terenów zielonych – czyli o tym, co niezbędne jest do zaaranżowania własnego projektu ogrodu np. skalnego, działki, tarasu lub balkonu, ścieżek, jakie rośliny powinny znaleźć się obok siebie, jakich rozmiarów, w jakim miejscu nasłonecznienia itp. aby czuły się dobrze i rozwijały się najlepiej.

Zainteresowanych drugim Wiosennym Kiermaszem Ogrodniczym, zapraszamy na udane zakupy w oczekiwanej świeżości i jakości, w dobrych i przystępnych cenach.

Przewiń do góry Skip to content