Znów zbiorą zieloną energię z choinek

Facebook
Twitter
Email
Drukuj

Już po raz czwarty Ostrowski Zakład Ciepłowniczy i spółki Grupy Kapitałowej Centrum Rozwoju Komunalnego będą bezpłatnie odbierały od mieszkańców Ostrowa Wielkopolskiego wykorzystane choinki. Rozpoczęta 9 stycznia akcja potrwa do 4 lutego, a drzewka można oddawać w wyznaczonych punktach oraz podczas zaplanowanych zbiorek na wybranych ostrowskich osiedlach.

 

Ciesząca się dużym zainteresowaniem ostrowian akcja ma kilka wymiarów. Z jednej strony, jest ułatwieniem dla mieszkańców, którzy borykają się każdego roku z problemem uprzątnięcia swoich bożonarodzeniowych drzewek. Z drugiej strony, doskonale wpisuje się w promowanie ekologicznej troski o porządek i środowisko.

 

W tym roku ostrowianie będą mogli oddawać choinki w kilkunastu wyznaczonych miejscach na terenie miasta.

 

Ponadto, zostaną również przeprowadzone w dwóch terminach zbiórki drzewek bezpośrednio na terenach wybranych osiedli: Wenecja. Kamienic Stare, Pruślin, Nowe Parcele, Krępa, Zębców Zacisze, Odolanowskie, Parcele Zacharzewskie. Szczegóły i terminy zbiórek na plakacie.

 

W zeszłym roku zebrano od mieszkańców około 27 ton choinek. To około 2300 sztuk wykorzystanych drzewek. Z 27 ton zebranych podczas akcji drzewek wyprodukowano około 430 GJ ciepła na potrzeby centralnego ogrzewania oraz ciepłej wody użytkowej. To również odpowiednio mniej wyemitowanego CO2 do atmosfery, podczas produkcji ciepła w miejskim systemie.

Dla porównania, całoroczne zapotrzebowanie na centralne ogrzewanie i ciepłą wodę użytkową dla domu o powierzchni ok. 120 m2, zamieszkałego przez 3-4 osoby, wynosi około 70 GJ.

 

Scroll to Top
Skip to content